× 

Druhy okuliarových šošoviek

Okuliarové šošovky sa delia na minerálne šošovky (vyrobené zo skla) a organické (vyrobené z umelej hmoty, plastu). Naša firma využíva iba organické šošovky. Je to zapríčinené tým, že sú omnoho ľahšie a odolné proti rozbitiu. šošovky môžu byť dodatočne vybavené v spevňujúcu, antireflex alebo fotochrómovú vrstvu.

Spevňujúca vrstva – je nakladaná na organické šošovky, vďaka nej sú šošovky odolnejšie proti rôznym typom poškriabania a odery. Predlžuje trvanlivosť šošovky a pre svoju tvrdosť uľahčuje jej čistenie.

Antifeflex vrstva – táto vrstva eliminuje nežiaduce javy odbíjania svetla a zaručuje lepší komfort videnia, pomocou minimalizovania informačných šumov (prach, hmla atď.),čo umožňuje lepšie videnie pri menšej práci mozgu a očí napr. počas práce s počítačom. Táto vrstva takisto zaručuje vôčšiu priehladnosť šošovky a hydrofóbna vrstva, ktorá sa nachádza na jej povrchu zlepšuje odolnosť proti zahmleniu alebo zvlhčeniu vodou.

Fotochrómové šošovky – šošovky, ktoré v závislosti od množstva UV žiarenia pod ich vplyvom automaticky menia svoju farbu. Uľahčujú používanie okuliarov ako vonku taj zvnútra, v miestnostiach. Reagujú na UV žiarenie a svoju farbu menia len keď sú vystavené na pôsobenie žiarenia.

Ak Vám závisí na tom, aby Vaše šošovky boli estetickejšie, tenšia a ľahšie použite šošovky s indexom (náš výber - index 1.50 – štandardný, 1.56, 1.59, 1.60 i 1.67).

Index – v okuliarových šošovkách znamená koeficient lomu svetla čím je index vyšší, tým je šošovka tenšia. Máme na výber od1.5 (štandardný) do 1.67. Nižšie sú uvedené približné hrúbky šošoviek v závislosti od koeficientu lomu svetla a priemeru (podľa JZO).