× 

Výber okuliarových šošoviek


Hneď po výbere rámov je druhým a snáď najdôležitejším krokom pri nákupe okuliarov správny výber okuliarových šošoviek. Dobre vybrané okuliarové šošovky zaisťujú vizuálne pohodlie a vďaka svojej menšej hrúbke sú ľahké a pohodlné. Na čo treba dávať pozor pri ich výbere?

Kvalita a bezpečnosť

Dnes sa okuliare stali široko dostupným výrobkom, ale nie všetky z nich budú pre náš zrak bezpečné. Zle vybrané alebo vyrobené okuliarové šošovky môžu Vašu vadu zhoršiť.

Všetky okuliarové šošovky ponúkané v našom obchode majú certifikáty kvality CE a FDA, ktoré preukazujú ich kvalitu a zaručujú 100% bezpečnosť Vášho zraku.

Organické šošovky Cristallo sú vďaka použitým materiálom ľahké a pohodlné. Je to ekonomické riešenie, ale aj 100% bezpečné pre Váš zrak. Šošovky sú dostupné v základnej verzii, progresívne, s antireflexnou vrstvou a tvrdými povlakmi.

Carl Zeiss je viac ako 170 rokov popredným svetovým výrobcom optických šošoviek. Jeho ponuka zahŕňa šošovky najvyššej kvality. Značka vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam a technickým znalostiam zaručuje inovatívne a bezpečné výrobky. Šošovky odfiltrujú škodlivé UV žiarenie a zaručujú plnú ochranu očí vďaka ich zvláštnym vlastnostiam.


Z jedného zdroja pochádzajú aj šošovky značky Rodenstock, ktoré si cez 140 rokov získalo veľa skúseností a tak umožnili vytvárať revolučné technológie. Všetky výrobky sú vyrábané v Nemecku.


V cenníku nájdete všetky typy šošoviek, ktoré ponúkame v našom obchode. Šošovky Zeiss a Rodenstock sú namontované na rámoch podľa dostupnosti. V cenníku sa objavujú pod názvom "NEMECKÉ PREMIUM LENSES". Zaručujeme, že kvalita šošoviek v KODANO.sk sa nelíši od optických štandardov a ich ceny sú až o 70% nižšie!Druhy spracovateľských vrstiev


Okuliarové šošovky môžu mať rôzne typy spracovateľských povlakov, ktoré zvyšujú ich funkčnosť, a tým aj pohodlie pri používaní okuliarov a kvalitu zraku. Pred zakúpením okuliarov sa oplatí oboznámiť sa s dostupnými typmi povlakov / povrchovými úpravami a vybrať ich podľa svojich individuálnych potrieb.


BB

Blue Blocker (BB) - neutralizuje modré svetlo vyžarované elektronickými zariadeniami, zlepšuje viditeľnosť v ťažkých podmienkach na ceste. Šošovky s touto úpravou majú zvýšený kontrast a jasnejší obraz, a tak zlepšujú hodnotenie vzdialenosti. Jemný žltý odtieň šošoviek zvyšujú kontrast zraku.

UV

Ultrafialová (UV) porchová úprava – chráni pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Vystavenie oka ultrafialovému žiareniu môže spôsobiť veľa chorôb, ako je suchá rohovka a zápal spojiviek. UV filter zaisťuje bezpečnosť a pohodlie pre vaše oči.

AR

Anti-Reflective Coating (AR) – Odstraňuje nežiaduce odrazy a zlepšuje čistotu obrazu, kontrast a vizuálnu čistotu. Základné vylepšenia šošovky, ktoré zaisťujú jasný obraz za všetkých podmienok.

UTR

Hard Coating (UTR) – chráni a posilňuje šošovku pred poškodením. Chráni pred nepriaznivými účinkami poveternostných podmienok. Je to prvá vrstva povrchovej úpravy a je nevyhnutná pre aplikáciu následných náterov.

EMI

Antistatická povrchová úprava (EMI) – chráni pred škodlivými elektromagnetickými lúčmi gama. Šošovky nezachytávajú statický náboj, čo znižuje príťažlivosť prachu.

FC

Fotochromna povrchová úprava (FC alebo FV) – korekčná šošovka, ktorá mení farbu pod vplyvom intenzity svetla. Zachováva priehľadnú farbu vnútri, zatiaľ čo vonku upravuje automaticky stmavenie obrazu podľa svetelných podmienok. Základná úroveň odtieňa šošovky je 3-5% a maximálna odtieň 70-75%. Farba fotochromu (hnedá alebo šedá) zodpovedá farbe rámov.

CC

Hydrofóbna povrchová úprava (Clean Coat, CC) – poskytuje dokonale hladký povrch, ktorý zabraňuje zachytávaniu prachových častíc alebo kvapôčok vody. Vďaka tomu je ľahšie udržiavať šošovku čistú a priehľadnú.
Krátky návod, ktoré šošovky zvoliť:


Chcete sa zbaviť odrazov svetla a znížiť námahu očí?
Chcete, aby vaše šošovky stmavli pod vplyvom slnka a rozjasnili sa vnútri?
  • ✔ Vyberte si šošovky z ponuky FOTOCHROME
  • ✔ Cena od 64,98 €
Trávite dlhé hodiny pri počítači? Chráňte si oči!
Ak chcete dokonalú kvalitu na blízko i ďaleko?
  • ✔ Vyberte šošovky PROGRESSIVE
  • ✔ Cena od 78,98 €
Chceli by ste, aby vaše slnečné okuliare mali tiež funkciu korekcie zraku?
  • ✔ Vyberte si šošovky FARBENÉ
  • ✔ Cena za pár 49,98 €
Vaša vada sa zhoršuje a obávate sa, že nové šošovky budú príliš silné?
  • ✔ Vyberte si šošovky SUPER TENKÉ
  • ✔ Cena za pár 79,98 €