× 

Okuliare Lacoste

4 Item(s)

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

4 Item(s)

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

LACOSTE

Medzi známe, módne značky určite patrí značka Lacoste, pre ktorú je charakteristické logo, v tvare krokodíla. Lacoste to nie je len firma vyrábajúca oblečenie, ale aj značka korekčných a slnečných okuliarov.

Popis firmy

Firmu Lacoste založili v roku 1933 Rene Lacoste a Andre Giller. Spoluzakladateľka módnej značky Lacoste, Rene Lacoste, bola francúzska tenistka, ktorá v 20. rokoch XX storočia dosahoval veľké úspechy na pretekoch Grand Slam a Davis Cup. Po ukončení športovej kariéry sa Rene Lacoste rozhodla vytvoriť a vyrobiť ideálne tričko pre hráčov tenisu. Od tej doby začala postupne budovať celú životnú filozofiu firmy, ktorú opierala o hodnoty známe z tenisu a všeobecne zo športu.

Ako vznikol nápad na logo v tvare krokodíla? Vznikol tak, že Rene Lacoste americká tlač v roku 1927 pomenoval Aligátor. Bolo to vtedy, keď sa stavila s kapitánom francúzskeho tímu na Davis Cupe o kufor vyrobený z kože aligátora. Lacoste zvíťazila v zápase, vyhrala stávku o kufor. Získala aj meno Aligátor. Tento pseudonym jej bol pridelený z dôvodu jej zarytosti, odhodlania bojovať na kurte , ktoré jej umožnili vyhrať . Takto môžeme v skratke popísať príbeh ku vzniku loga Lacoste. Firma Lacoste v priebehu svojej pôsobnosti predávala tričká pre tenistov, golfistov i jachtárov. Neskôr bolo logo Lacoste umiestňované na rôznych doplnkoch oblečenie ba dokonca aj na obuvi. Dnes, ako už bolo spomenuté, Lacoste vyrába aj korekčné a slnečné okuliare.

Atribúty firmy

Už celé desaťročia firma Lacoste propaguje mier a neagresívne správanie. Pravidlá fair play sú jej veľmi blízka.

Vlastnosti, ktoré najlepšie popisujú výrobky Lacoste, vrátane slnečných a korekčných okuliarov Lacoste, sú komfort a kvalita. Na nich je vybudované renomé značky Lacoste. Všetky jej výrobky sú výnimočné a originálne. Štýl Lacoste je prepojením klasického, športového dizajnu s modernými, módnymi trendmi. Okuliare Lacoste sú elegantné a nadčasové. Majú neopakovateľný vzhľad, sú vkusné a funkčné.