× 

Okuliare Ray-Ban

Items 1 to 20 of 433 total

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Items 1 to 20 of 433 total

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

Strana:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

RAY BAN

Medzi ponukou dioptrických a slnečných okuliarov jednoznačne vynikajú okuliare značky Ray - Ban , ktorá je už na trhu už niekoľko desaťročí.

O spoločnosti

Spoločnosť Ray-Ban je svetovo preslávený výrobca slnečných a dioptrických okuliarov. Bola založená v roku 1937 firmou Bausch & Lomb, ktorá má v súčasnosti pevnú pozíciu vo výrobe kontaktných šošoviek. Zlom nastal v roku 1999, kedy bola firma predaná talianskej firme Luxottica Group. Hodnota tejto transakcie dosahovala úctyhodných 1,2 mld dolárov. Medzi najznámejšie okuliare značky Ray-Ban patrili vždy dva modely - Ray-Ban Aviator a Ray-Ban Wayfarer.

Niečo o firme

V globálnom meradle sú slnečné okuliare značky Ray-Ban uznávané a cenené. O niektorých modeloch týchto okuliarov sa hovorí ako o kultových. Prednosťou spoločnosti je to, že uprednostňuje výrobu jedinečných modelov okuliarov, ktoré následne patria na trhu k tým najvyhľadávanejším. Majú ich v obľube ako hviezdy svetového formátu, tak aj bežní ľudia, ktorí vďaka okuliarom Ray-Ban sa môžu cítiť rovnako, ako ich obľúbenci z televíznych obrazoviek. Medzi slávnych ľudí, ktorí nosili okuliare značky Ray-Ban, patrí:

 • Audrey Hepburn vo filme "Raňajky u Tiffanyho"
 • Tom Cruise vo filme "Top Gun"
 • George Michael vo videoklipe "Wham !"
 • Generál Douglas McArthur, ktorý nechal vyrobiť sériu okuliarov Ray-Ban pre členov americkej armády
 • Michael Jackson
 • Dan Aykroyd
 • John Belushi
 • Bob Dylan.

Dnes sú okuliare Ray-Ban uznávané najmä medzi osobnosťami vo svete módy. Nosia ich návrhári, celebrity, speváci a herci. Logo značky Ray-Ban je vždy umiestnené na pravej strane boku rámov. Dioptrické okuliare Ray-Ban, rovnako ako slnečné okuliare Ray-Ban, je kombinácia kvalitného výrobku s veľkou odolnosťou a vynikajúceho dizajnu. Po celé desaťročia nikdy nevyšli z módy.