× 

Dioptrické

Items 1 to 20 of 1868 total

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

Strana:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Items 1 to 20 of 1868 total

Nastaviť zostupne
  FILTRY

Grid  List 

Strana:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

DIOPTRICKÉ OKULIARE

Aby sme mohli o dioptrických okuliaroch vyhlásiť, že sú správne zvolené, musia byť splnené dve kritériá. Prvé kritérium - správny výber skiel podľa vady zraku. Druhé kritérium - dioptrické rámy, ktoré musia byť pohodlné a ich nosenie musí byť príjemné po celý deň.

Obchodná ponuka dioptrických okuliarov je veľmi pestrá, preto je vhodné si vopred upresniť požiadavky, podľa ktorých sa pri výbere budeme riadiť. Zaručene nám to uľahčí hľadanie vhodných okuliarov a tiež skráti čas potrebný na nákup.

Ako správne vybrať dioptrické okuliare?

Vhodné je začať tým, že si zistíme tvar našej tváre, pretože každému pasuje iný tvar dioptrických rámov. Ak poznáme svoje silné stránky, môžeme týmto ušetriť veľa času, keď nebudeme skúšať typy rámov, ktoré nevyzdvihnú našu osobnosť.

Ďalším krokom je výber materiálu, z ktorého sú dioptrické okuliare vyrobené. Plast, obyčajný kov alebo titán? Tieto tri typy materiálov patrí medzi najobľúbenejšie. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody a je len na nás, ktoré vlastnosti dostanú prednosť. Kovové okuliare sú odolné, plastové okuliare len tak neprasknú a titánové okuliare sa odporúčajú pre alergikov.

Treba si tiež položiť otázku, k čomu nám dioptrické okuliare budú slúžiť. Pre čítanie je vhodné vybrať menšie rámy a v prípade, že dioptrické okuliare budeme nosiť každý deň a používať ich ako okuliare do diaľky, potom by mali byť trochu väčšie.