× 

Výber rámov a okuliarov

Aby okuliare boli ideálne, mali by byť nielen pekné a praktické, ale mali by perfektne komponovať s tvárou užívateľa. Treba obrátiť pozornosť na tvar tváre a nosa, odtieň pleti a jej typ, druh a tvar rámu a jeho rozmery, ale aj na farbu a hrúbku rámu. Ak si zoberiete do úvahy všetky tieto aspekty, vyhrali ste – rám okuliarov dodá pôvab, bude zdobiť tvár a podčiarkne jej charakter. Najlepšia rada ako zmierniť črty tváre je použitie opozitného tvaru rámu než má jeho tvár napr. osoba o okrúhlej tvári by nemala nosiť okrúhle rámy okuliarov, a osoba s obdĺžnikovou tvárou by sa mala vystríhať hranatých okuliarov, aby nedošlo k podčiarknutiu rysov tváre.

Oválna tvár

Osoby s týmto tvarom tváre sú v najlepšej situácii. V tomto prípade výber rámov nie je obmedzený, pretože k takejto tvári sa prakticky hodia všetky druhy rámov. Treba len obrátiť pozornosť na to, aby šírka rámu bola rovnaká ako šírka tváre.

Okrúhla tvár

Osoby s týmto tvarom tváre sa skvele prezentujú v typicky hranatých, obdĺžnikových rámoch, alebo takých, v ktorých okraj smeruje hore v smere spánkov, vďaka takémuto tvaru rámu tvár sa opticky predĺži.

Štvorcová tvár

Pre osoby, ktoré majú štvorcovú tvár ideálne riešenie sú úzke rámy so zaokrúhleným tvarom.

Trojuholníková tvár

V prípade trojuholníkovej tváre najlepší výber stanovia rámy so zaoblenými tvarmi, predovšetkým jej dolných okrajov, pričom sa treba vyhýbať ostrých tvarov, ktoré by mohli zjemnia rysy tváre.